O nás

Cirkevná škola v prírode sv. Lukáša, alebo ako ju väčšina pozná Hatfa, bola zriadená Gréckokatolíckou eparchiou Košice v roku 2007. Prevádzka školy v prírode sa nachádza za obcou Viničky v okrese Trebišov v tichom a malebnom lone prírody. V areály Hatfy sa nachádza veľká Hlavná budova, kde sa nachádza spoločenská miestnosť, WC, jedáleň a kuchyňa, 5 drevených chatiek, 2 malé drevené apartmány, 1 nová animátorská chatka, altánok, futbalové ihrisko a množstvo priestoru pre voľnočasové aktivity.

Od času jej zriadenia sa na Hatfe uskutočnilo veľké množstvo viacdňových táborov, školských pobytov, výletov a iných výchovno-vzdelávacích podujatí pre deti a mládež, a aj pre dospelých. Mnohí organizátori táborov sem každoročne znova prichádzajú, aby zorganizovali ďalšie tábory pre deti a mládež. Tie sa ich nevedia dočkať. Taktiež niekoľko škôl z oblasti Pobodrožia sem prichádza každoročne, aby tu zorganizovali školy v prírode, školské výlety pre svojich žiakov.

Prírodné a tiché prostredie je priam stvorené na aktivity takého typu, kde návštevníci môžu nielen pasívne, ale aj aktívne si oddýchnuť, získať nové poznatky o prírode a živočíchoch žijúcich v nej. Navyše je tu jedinečný priestor na to, aby prírodu ako takú poznali nielen cez učebnice, ale priamo v „živom prenose“.